Aktuality:

 

červenec 2018 - pro nově zkoušenou hru - komedii hledáme herečky do rolí 18letých dvojčat (herečky by ale měly být starší). Víc info na http://as.amaterskedivadlo.cz/node/1677

leden 2018 - letos v dubnu to bude 10 let od premiéry hry ZABIJU TĚ SEKEROU! Výročí si připomeneme už 25. ledna představením ve Studiu Paměť, Soukenická 29, v centru Prahy. Přijďte se podívat, jak se za těch 10 let změnila. Začínáme v 19.30h. Vstupenky na goout.net

podzim 2015 - HoHoHó! 20 LET DIVADLA U.S.MARVIN. V prosinci 2015 je to 20 let, co funguje naše divadlo. Proto jsme se rozhodli v této sezoně zahrát všechny hry, které máme v současné době na repertoáru, plus jednu hru, která měla derniéru teprve nedávno, takže si ji ještě všichni pamatujeme (CHICK). Začínáme 24.11. premiérou nové hry (KOMIKS). Další info na http://www.facebook.com/usmarvindivadlo.  HoHoHó!  

podzim 2015 - HoHoHó! UŽ JE TO TADY! po třech letech zkoušení je na obzoru premiéra. Sice ne v české premiéře (kolegové z jiného divadla byli kupodivu rychlejší), ale přece! Tak se přijďte 24.11. podívat. 

podzim 2012 - HoHoHó! Po roce se opět Divadlo u.s.MARVIN vrátilo k práci a začali jsme zkoušet novou hru. Tím šťastným autorem, který má tu čest býti Divadlem u.s.MARVIN zkoušen, je slavný slovenský dramatik Viliam Klimáček. Jeho hru KOMIKS dokonce možná uvedeme v české premiéře, protože zatím nebyla do češtiny přeložena (tak snad jedině kdyby ji nastudoval nějaký český soubor v originále...). Při našem tempu zkoušení se jí můžete dočkat někdy koncem roku 2013. Máte se na co těšit, práce na této hře nás baví, režie se ujímá v u.s.MARVIN režisérský novic Ondřej Dudek, tak mu přejme hodně štěstí!!! (a souboru hodně trpělivosti)

11. ledna 2010 - poté, co nás se hrou ZABIJU TĚ SEKEROU! vyfakovali z další činoherní přehlídky (Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla, zkr. POPAD (i když opět s čestným uznáním za herecký výkon, tentokrát za roli Nadi)), dočkali jsme se dnes konečně úspěchu. Na přehlídce experimentálního divadla "Na hraně" v západočeských Plasích nás přijali vlídně a ač tato hra není žádným experimentem (je to klasická činohra), oficiálně nás doporučili na celostátní přehlídku experimentálního divadla v Písku. A navrch přidali cenu za herecký výkon pro Bucharu. HoHoHó! 
Je to zvláštní, na činoherních přehlídkách tuto inscenaci odmítají a tam, kam vlastně ani nepatří, ji přijmou. Asi tradiční amatérští a ochotničtí "činoherci" nedokážou akceptovat nic nového, co by se vymykalo jejich dávným tradicím. Nebo nechtějí...

23. ledna 2010 - tak jsme se dnes zúčastnili poprvé nějaké soutěžní přehlídky s hrou ZABIJU TĚ SEKEROU! Tou přehlídkou bylo Karlínské jeviště. Porotou jsme byli vyfakováni, neb jsme na ně byli příliš drsní, naturalističtí a neoptimističtí (nevím proč). Přesto jsme vyvázli s jedním oceněním, a to "za mimořádný herecký výkon v roli Buchary". Teď zkusíme ještě nějaké soutěže a budeme doufat, že příští poroty třeba něco vydrží...

8. října 2009 - začali jsme zkoušet tři miniatury od Zdeňka Jirotky, původně rozhlasové hry. Bude to hodně krátké, zato hodně herců. Každý tam bude mít jenom pár štěků. Ale vypadá to pěkně, nic k popukání, ale hrozně milá věc.

28. dubna 2008 - včera jsme oslavili 10 let od premiéry jedné z nejhorších her, které zná historie světového divadla, nejlacinější, nejhloupější a nejúspěšnější hry divadla u.s.MARVIN
HOHOHÓ! aneb Kterak chrabrý princ dračí plémě zahubiv princeznu spanilou za choť svou pojal.
K prasknutí narvaný klub Bordo viděl nejprve protiváhu, jedinou naši inscenaci oceněnou odbornou porotou, Zubařovo pokušení, poté přišel na řadu oslavenec.
(Na jeho obranu musím však podotknout, že i k HoHoHó! se kdysi vyjádřil pochvalně jeden z představitelů Amatérské divadelní asociace, když ocenil jeho, cituji: "intelektuální nenáročnost".)
A potom se oslavovalo, oslavovalo až hanba...

21. dubna 2008 - včera ve smíchovském klubu Klamovka proběhla úspěšně premiéra naší nové hry ZABIJU TĚ SEKEROU! Hry byl přítomen i sám autor, brněnský dramatik, překladatel, vysokoškolský učitel dramaturgie a držitel ceny Alfréda Radoka Pavel Trtílek. Po představení se mj. pozastavil nad tím, že předloha nebyla ani moc proškrtána; ovšem netušil, že valnou část škrtů provedli herci na pódiu. Už se těšíme, až si hra "sedne" a až ji budeme hrát se vším všudy tak, jak se má. K tomu dojde přesně 12. června 2008 v divadle Jiskra v Kobylisích. Přijďte se podívat.

17. března 2008 - právě jsme se z tisku dozvěděli, že ZUBAŘOVO POKUŠENÍ bylo přece jen z přehlídky Kaškova Zbraslav (viz níže) doporučeno do širšího výběru na Jiráskův Hronov. O tomto doporučení se pravděpodobně rozhodlo už na místě, škoda jen, že nám to organizátoři zapomněli říct...

29. února 2008 - letos jsme si dali opravdu načas a první vystoupení v "novém" roce budeme mít až 12. dubna na Minus prvním divadelním festivale v Mukařově, kde předvedeme ZUBAŘOVO POKUŠENÍ , které rovněž chystáme na konec dubna do Bordo.
Ale teď pozor !!!
20. dubna 2008 od 19.30h se v klubu Klamovka uskuteční premiéra inscenace hry brněnského autora Pavla Trtílka ZABIJU TĚ SEKEROU!
Už název slibuje mnohé, a co teprve děj celé hry. Pokud máte doma sekeru, ujistěte se, zda ji používáte tím správným způsobem a zda náhodou neleží zbytečně ladem. A přijďte se podívat.

9. prosince 2007 - podzimní půlsezonu jsme zakončili tradičně na festivalu Svatí blázni v Nuslích, kde jsme hráli DĚDICTVÍ MOŘSKÉ PANNY, a následně v nedaleké restauraci Na Paloučku. Trochu problém nám udělala absence Jany Kurkové, ale role Rity Dubové se bravurně zhostila režisérka Ida Balusková, takže vystoupení bylo zachráněno. Toto představení bylo zároveň premiérou dvou nových členů v dresu u.s.MARVIN, a sice Petra Ivanca (Rudolf Dub) a Jakuba Pilaře (sluha Alfons). V obou případech je nutno konstatovat, že u.s.MARVIN uskutečnil výborné nákupy a tým posílil.
V novém roce (zřejmě v únoru) bychom Vám rádi předvedli novou hru, kterou v současnosti intenzivně nacvičujeme. Zatím prozradíme, že jde o hru současného mladého brněnského dramatika a překladatele a že tentokrát rozhodně nepůjde o žádnou selanku.

26. listopadu 2007 - ZUBAŘOVO POKUŠENÍ opět zabodovalo. Na celorepublikové soutěžní přehlídce jednoaktovek Kaškova Zbraslav se umístilo na druhém místě a ještě jsme dostali cenu za herecký výkon. Druhé místo sice vypadá skvěle, ovšem první místo by eventuálně s sebou mohlo (podle propozic soutěže) přinést i doporučení na Jiráskův Hronov. No nic, třeba to vyjde někdy jindy s nějakou jinou hrou (se Zubařem jsme už prolezli asi všechny přehlídky, co v Česku jsou).
Mnohem větším úspěchem pro nás ale byla reakce autora Milana Uhdeho, který tuto naši inscenaci viděl poprvé (po asi 3,5 letech, co ji hrajeme). Nešetřil chválou (hlavně na režisérku Bohdanu Kláskovou) a slíbil, že inscenaci bude doporučovat svým známým. Tak uvidíme, jak se doporučování promítne na návštěvnosti...

10. března 2007 - smutná zpráva pro všechny fanynky: dnes se oženil Jan Bauer. Smutným překvapením to bylo i pro ostatní členy souboru. Překvapením proto, že jsme o této svatbě vůbec nic netušili a dozvěděli se o ní až ex post; smutným proto, že nás náš kolega ani nepozval. A přitom bychom se tak rádi zadarmo najedli a napili. 

20. listopadu 2006 - ZUBAŘOVO POKUŠENÍ bylo opět oceněno. Na přehlídce Karlínské jeviště, kde bylo porotců jako psů, jsme dostali ocenění za režii a dvě ocenění za herecký výkon. Jeden z porotců dokonce prohlásil, že má pocit, jako kdyby to Milan Uhde psal přímo pro nás. Inscenace prý zraje jako víno. Proto se budeme snažit ZUBAŘe dále reprízovat. Přijďte se někdy přesvědčit, jestli měla porota pravdu.

22. června 2006 - včera proběhla světová premiéra hry Mirka Černého DĚDICTVÍ MOŘSKÉ PANNY. Proběhla v hornopočernickém kulturním středisku DOMEČEK a až podezřele dobře se nám povedla. Jenom doufáme, že podobně úspěšné budou i ostatní reprízy. Konečně můžete se přesvědčit sami: nejbližší je na programu 5. listopadu v KC Zahrada na pražském Chodově. Přijďte všichni.

23. dubna 2006 - včera jsme se zúčastnili přehlídky CHUDÉ DIVADLO 2006, kterou pořádala Amatérská divadelní asociace. Hráli jsme ZUBAŘOVO POKUŠENÍ a porota k nám byla vlídná a vystoupení hodnotila velmi kladně. Důkazem toho bylo ocenění za individuální herecké výkony. 
ZUBAŘe hrajeme např. příští týden (29.4.) v KC Zahrada, přijďte se podívat.

15. ledna 2006 - koncem roku jsme oslavili 10 let fungování u.s.MARVIN představením ZUBAŘOVO POKUŠENÍ na festivalu Svatí blázni v Praze - Nuslích. Další představení chystáme na pátek 20. ledna 2006 v Mníšku pod Brdy. Nová hra už se nezadržitelně chystá.

12. října 2005 - můžeme prozradit, že chystáme novou hru. Autorem je zkušený dramatik Mirek Černý, který napsal takové zásadní hry, jež se nesmazatelně zapsaly do historie českého (i světového) dramatu, jako např. Co se všechno sesype, když se má práškovat, Ale hlavně opatrně, prosím vás apod. Nová hra je zatím ve stádiu příprav a zatím se ještě nezačala ani zkoušet. Pro u.s.MARVIN je ctí, že právě my budeme prvními, kdo tuto hru provede a bude s ní mít světovou premiéru!!! S tou počítáme nejdříve v lednu, a to možná v KC Zahrada, možná jinde.

20. června 2005 - dnes jsme se rozloučili se sezónou 2004/2005 vystoupením v KC Zahrada, kde se konalo představení muzikálu Jiřího Suchého a Miroslava Černého CHICK. V nové sezóně chceme pokračovat s uváděním našich úspěšných her CHICK, ZUBAŘOVO POKUŠENÍ a ALE HLAVNĚ OPATRNĚ, PROSÍM VÁS; navíc chceme nastudovat nějaké nové hry. Jednou z nich by měla být původní detektivka, kterou pro nás v současné době píše Mirek Černý. Ještě jsme ji sice neviděli, ale už se na ni těšíme. Zkoušet bychom ji měli začít někdy koncem léta. Dáme včas vědět, až bude termín premiéry. Zatím si užijte léta a na podzim se těšíme, že se budeme zase potkávat a doufáme, že vy se těšíte stejně jako my.

12. června 2005 - v nejbližší době si vyzkoušíme i prkna muzikálového divadla KALICH. Sice tam nebudeme hrát muzikál (i když o CHICKovi jsme uvažovali), ale činohru ZUBAŘOVO POKUŠENÍ. Přijďte se podívat, je to naposledy, co "ZUBAŘe" v této sezóně hrajeme. Vstupné bude nejspíš dobrovolné; to už se hned tak někdy v divadle KALICH nestane...

20. března 2005 - 13.3. jsme vystoupili na soutěži pražských amatérských divadel se ZUBAŘOVÝM POKUŠENÍM. Porota k nám byla milosrdná (samozřejmě právem) a hodnotila "ZUBAŘe" výrazně kladněji než loni CHICKa. Přijďte se podívat, "ZUBAŘe" hrajeme v této sezóně ještě jednou, a to v Po 4.4. v KC Zahrada. Pro zbytek sezóny se vrátíme k CHICKovi.

26. února 2005 - Chystáme se vystoupit 13.3. ve 13.30h na soutěži pražských amatérských divadel se ZUBAŘOVÝM POKUŠENÍM. Držte palce.

25. ledna 2005 - Po odchodu Aleše Kratochvíla a Evy Hloužkové ze souboru oprašujeme hru ZUBAŘOVO POKUŠENÍ, kde hlavní role nezaměnitelně ztvárnili právě Aleš s Evou. Doufejme, že se jejich následovníkům povede alespoň zčásti tak zdárně. Nakonec se sami budete moci přesvědčit začátkem března v Letňanech a zhruba v půlce března v Újezdě nad Lesy. 

21. listopadu 2004 - Zdárně jsme zakončili rok 2004 vystoupením pro Jonáš klub (oficiální fan klub divadla Semafor), kde jsme v koncertním provedení zahráli několik ukázek z CHICKa, tak doufáme, že se členové Jonáš klubu budou chtít někdy přesvědčit, jak to vypadá celé. Den předtím jsme poprvé hráli v Letňanském divadle D'Genere. To divadlo (bývalé kino ROH Letov) je poměrně zastrčené, taxme se báli, aby ho někdo našel, ale (nejen) místní se překonávali a sálek zcela zaplnili. Sálek je to ale malý, a tak díky tomu až tak úplně nevadila hlasová indispozice některých z nás: bylo slyšet i sípání.
Jo a 17. října se na nás byli v Akcentu podívat i Jiří Suchý a Jitka Molavcová. HoHoHó!

2. srpna 2004 - Zhruba v těchto dnech oslavil nulté narozeniny náš nejmladší herec Prokop Pavelka. Debutoval ve věku minus 4 měsíce, a to ve světové premiéře hry Jiřího Suchého CHICK 25. března 2004 v Újezdě nad Lesy.

3. června 2004 - Na festivale Mezi ploty v pražských Bohnicích proběhla premiéra hry ZUBAŘOVO POKUŠENÍ od Milana Uhdeho. "Hlediště" Plenéru č. 1 bylo slušně zaplněno, diváci během představení neodcházeli, dokonce je neodradil ani hrůzný zvuk zubařské vrtačky (někteří se při ní dokonce !!! smáli !!! - nechápu). ZUBAŘOVO POKUŠENÍ plánujeme reprízovat někdy v druhé polovině podzimu (společně v dvojprogramu s hrou Miroslava Černého ALE HLAVNĚ OPATRNĚ, PROSÍM VÁS). Pouze nás mrzí, že skvostný představitel zubaře Karla Paulera (Aleš Kratochvíl) plánuje v blízké době pověsit divadelní kopačky na hřebík.
Nyní tedy u.s. MARVIN ulehne k letnímu spánku, který potrvá až do začátku srpna, kdy začneme zkoušet CHICKa a 3.září se těšíme na shledanou v KC Zahrada.

3. dubna 2004 - Koncem minulého měsíce proběhla světová premiéra hry CHICK od Jiřího Suchého. Účinkovali v ní až na výjimky jiní lidé, než tuto hru začali zkoušet, ale takový je život. Málem smrtelnou ranou pro světovou premiéru byl odjezd (nucený) 1. nebešťana na služební cestu do zahraničí, ale nakonec i přes tuto nástrahu osudu jsme se dokázali přenést a CHICKa úspěšně světově zpremiérovat. Ale každopádně tím práce na něm nekončí. 
Pokračujeme ve zkoušení ZUBAŘOVA POKUŠENÍ, máte se na co těšit.
Více představení plánujeme na podzim, kdy chceme oprášit také hru Miroslava Černého ALE HLAVNĚ OPATRNĚ, PROSÍM VÁS ze spiritistického prostředí. Autor sám v ní vystoupí v prestižní roli legendárního svůdce žen Giacomo Cassanovy.

25. února 2004 - Pilně trénujeme CHICKa, ke kterému jsme dostali souhlas přímo od samotného pana Suchého. Souhlasil bez výhrad i se všemi změnami a doplnění textů. Hra to byla původně nedokončená, p. Suchý ji psal někdy kolem r. 1959 a teď už sám ani neví, proč ji nedopsal. Tento nedostatek beze zbytku odstranil Mirek Černý, který hru dopsal. Vzhledem k tomu, že se hra nikdy dřív nehrála (ani nemohla, protože Mirek ji dopsal až teď), bude mít 25. března 2004 v 19h v Újezdě nad Lesy =SVĚTOVOU PREMIÉRU= 
Kromě toho jsme začali pracovat (první čtená zkouška) na nové hře, kterou je ZUBAŘOVO POKUŠENÍ od Milana Uhdeho, ke které zatím ještě souhlas nemáme. Pokud ho získáme, nebude to první naše hra, ve které bude hlavní postavou úchylný lékař. Na této hře se výrazněji zapojují naše nové posily.

říjen 2003 - S nástupem do nové sezony jsme se dozvěděli jednu nepříjemnou novinu: jeden z pilířů souboru, Táňa Pospíšilová, odjíždí na delší dobu mimo Česko, takže tím padají plány, že budeme na podzim hrát naši novou hru VO TOM TO JE. V souvislosti s tím, že Jakub Tesař stále rodí, budeme muset nacvičit nějakou úspornou (na počet postav) hru. Zatím se jeví příznivě hra od Jiřího Suchého CHICK (ještě z předsemaforského období). Uvidíme.